top of page
aeste-logo-W.gif.png
MICROBLADING + SHADING

Microblading je japonská metóda úpravy obočia, pri ktorej sa po zakreslení a vykorigovaní čo najsymetrickejšieho tvaru obočia, robia do najvyššej vrstvy pokožky mikročepieľkou rezy v tvare chĺpkov obočia (1.fáza). Po potretí obočia lokálnou anestéziou, ktorá zabezpečí vyšší  komfort klientky, je v druhej fáze každý rez následne vypĺňaný farbou do požadovanej hrúbky a tónu. Výsledkom je prirodzene pôsobiaca imitácia chĺpkovej štruktúry obočia. Správne technicky vykonaný microblading pociťuje klientka ako jemné škrabkanie, rany nekrvácajú a neostávajú ani jazvy – nakoľko sa zasahuje do najvyššej vrstvy pokožky. K zákroku sa používajú jednorazové sterilné čepieľky, zákrok sa vykonáva za dodržiavania prísnych hygienických zásad.

 

Phibrows je najprestížnejšia značka úpravy obočia microbladingom, ktorú zastrešuje úspešná celosvetová akadémia Branka Babića - PhiAcademy. Certifikát Phibrows získajú iba študenti, ktorí počas polročného tréningu splnia prísne kritéria výučby a získajú precíznu zručnosť v microbladingu. Značka Phibrows používa sterilné prémiové rezové farby na glycerínovej báze Phibrows Color. Neobsahujú žiadne škodlivé (teratogénne) zložky. Spomedzi všetkých rezových farieb má Phibrows Color najdlhšiu trvácnosť. Pigmenty Phibrows Color sú minerálneho pôvodu bez ťažkých kovov a sú asimilujúce s pigmentmi pokožky.

Shading je úprava obočia tieňovaním vykonávaná čiepieľkou (ručný shading) alebo tetovacím prístrojom (strojový shading). Shading obočia je jemné podtónovanie, ktorého intenzitu možno vykonať podľa potreby. Shading obočia jemne zvýrazní tvar obočia a dodá mu krásny 3D efekt. Obočie pôsobí hustejšie a výraznejšie. Zákrok sa vykonáva následne po microbladingu.

 

Ošetrenie microbladingom a shadingom môže byť aplikované, iba ak klientka nevykazuje žiadne znaky možných kontraindikácií ako napríklad: Hemofilia (ochorenie krvi), Diabetes melutus (cukrovka), Hepatitída A, B, C, HIV Infekcia, ekzém, alergia, vrodené oslabenia imunity,  tehotenstvo, autoimúnne ochorenia, liečba s efektom riedenia krvi, pohlavné choroby, akútny infekt s teplotami, iné chronické alebo akútne ochorenia a pod..

 

Aplikovaný microblading a shading obočia zostáva na pokožke viditeľný približne jeden rok až dva podľa typu pleti. V prvých dňoch je farebný výsledok intenzívnejší, v procese hojenia postupne bledne a v plne zahojenej pokožke po približne 4 týždňoch nadobúda svoju finálnu podobu. V závislosti od typu pokožky môžu byť potrebné opakované korektúry pre dosiahnutie výsledného efektu. Počas ošetrenia alebo po ňom, môže nastať v mieste aplikácie mierny opuch a/alebo začervenanie, ktoré po niekoľkých dňoch spontánne odznie. Súčasťou procesu hojenia môže byť pocit svrbenia v lokalite, kde bol microblading vykonaný. V prvých desiatich dňoch po ošetrení musí klient s obočím zaobchádzať veľmi šetrne, konkrétne: nevystavovať sa UV žiareniu a priamemu kontaktu obočia s vodou, neabsolvovať saunu, plávanie, športové aktivity, pri ktorých môže nastať potenie, v lokalite obočia nepoužívať make-up, kozmetické prípravky, krémy na tvár, zabrániť cielenému odstraňovaniu pigmentovej krusty, kvalita výsledného efektu závisí od kvality vykonaného ošetrenia, ale vo významnej miere aj od dodržania inštrukcií k starostlivosti po samotnom ošetrení.

bottom of page