top of page
  • Obrázek autoraaesthebrowstudio

Laminovanie, lash lifting, lash filler alebo botox rias? Viete aký je v nich rozdiel?


V estetickej kozmetike máme veľký výber zákrokov na zvýraznenie prírodných rias a obočia. Existuje veľa názvov ako laminovanie, laminacia, kolagenovanie rias, trvalá mihalníc, lash filler či botox rias. Kto sa v tom má vyznať? Posnažím sa objasniť vám, v čom spočíva rozdiel.


Pred niekoľkými rokmi sa objavila „trvalá mihalníc“, ktorá vytočila riasy na niekoľko týždňov. Žial, efekt trvalej nebol veľmi potešujúci. Kvôli silným zložkám preparátu sa riasy po trvalej vysušujú a začínajú sa lámať.


Neskôr sa objavilo na trhu „laminovanie“ zvané tiež laminácia alebo lifting rias. Tieto názvy sú rôzne ale znamenajú to isté. Rozdiel je väčšinou iba v značke prípravkov, ktoré sa na zákrok používajú. Ide o zákrok, ktorý dáva mihalniciam krásne prirodzené zatočenie, nadvihne ich a nasýti vitamínmi.

Najnovšia novinka na trhu, ktorá k nám prichádza z Talianska je Lash Filler. Je to tiež druh laminovania alebo lasch liftingu, ktorý sa vykonáva pomocou úplne nových talianskych preparátov. Zákrok sa odlišuje tým, že už po tretej aplikácii sa vaše mihalnice stávajú o 24% hrubšie. Nové riasy rastú pevnejšie a zdravšie vďaka peptidom, ktoré sa nachádzajú v zložení Lash Filleru.


No a Botox rias je preparát, ktorý sa dodatočne používa po zákroku laminovania. Je to vyživujúca kúra, ktorá preniká do hĺbky rias a napúšťa ju vitamínmi, kyselinou hyalurónovou, aminokyselinami, keratínom atď..Comments


bottom of page